” Ко сам ја теби сад ” – ХИТ во најава – Ален Хасановиќ и Белма Каршиќ снимија нов дует

Ален Хасановиќ и Белма Каршиќ вчера премиерно ја објавија долгонајавуваната дуетска песна со наслов ”Ко сам ја теби сад” кој за неполни 24ч има над 100.000 прегледи што е добар предзнак за хит. После нивната заедничка нумера ”Док спава град…

Саша Поповиќ – се собраа повеќе од 20.000 луѓе во Лажани!

Во прилепското село Лажани 1998година од страна на телевизија РТЛ и фамилија Ахмедовски беше организиран фестивалот ,,Ипче Фест ” во кој учестуваа пејачи аматери од цела бивша Југославија. На фестивалот гости од естрада беа познатите естрадни уметници : Сузана Јовановиќ , Јашар Ахмедовски ,Гоце Арнаудов,Шеки…

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ закажаа свадба во јуни, а кумот ќе биде пејачот Ацо Пејовиќ.

Идниот младоженец и Ацо Пејовиќ се долгогодишни пријатели, и ова е една од причините зошто најстариот син на Боба Живојновиќ го избра пејачот за кум. Живојиновиќ и Александра Пријовиќ веќе се подготвуваат за свадбата, а според сe на нивната свадба ќе…

Амар Гиле Јашарспахиќ ќе приреди спектакл и во Скопје.

По успешните настапи низ целиот Балкан и концертот во Зеница Амар Гиле најавува спектакал и во Македонија.   Големата регионална ѕвезда прв пат со солистички концерт на 11 мај во Вип Арена „Борис Трајковски“ СКОПЈЕ

На Дара Бубамара и е ограбен станот во Дедиње.

  На Дара Бубамара и е ограбен станот во Дедиње. Во таа прилика крадците и земале пари и скапоцени работи во вредност од 30.000 евра. Крадците беа толку тивки и вешти што никој од нивните соседи не можеше да ги…

Дино Мерлин со спектакуларен концерт ја воодушеви публиката во Вараждин

Дино Мерлин повторно покажа дека е  вистинската балканска ѕвезда која секој месец од месецот ја исполнува секоја сала низ целиот регион. На долгоочекуваниот концерт на синоќа во Вараждин, тој ја изненади публиката со специјална аудио-визуелна емисија Неговите обожаватели на сите…

Ален Хасановиќ ја преработи „Једина“ на Тоше Проески

Ален Хасановиќ сними преработка на големиот хит „Једина“ на Тоше Проески, а за неа сними и домашно видео. – Мора да се сними нешто и од омилениот пејач, нели? Често добивам пораки во „инбокс“ за да направам преработка на некоја…

Долго најавуваниот спот на Ѕвездите на Гранд, Белма Каршиќ и Ален Хасановиќ под името „Док спава град“ конечно е објавен.

  Музиката за песната „Док спава град“ ја направил Ален, аранжманот го изработил Дејан Момироски, додека за текстот се погрижил  Огнен Неделковски.  Песната која  долго беше најавувана ќе ги воодушеви фановите.