Енис Фазлагиќ постигна извонреден погодок за водство на Шкендија

  Златното момче на македонскиот фудбал . Со овие зборови вчера го опишавме младиот талентиран фудбалер Енис Фазлагиќ кој игра во редовите на Шкендија која денеска на домашен терен игра со Силекс. Токму ова младо момче денеска ги оправда очекувањата…

Енис Фазлагиќ Од Велешко Оризари – Златното момче на македонскиот фудбал

Во последните неколку години во Македонија младите фудбалски таленти се повеќе доаѓаат до израз и нивниот детски сон професионално да се бават со фудбалот станува реалност. Еден од младите фудбалери чија почетничка кариера е во подем е седумнаесетгодишниот Енис Фазлагиќ…

Што вози Сергио Рамос? ФИЧО! (ВИДЕО)

  Капитенот на Реал Мадрид, Сергио Рамос, ќе го прослави својот роденден на 30-ти март, а неговиот брат го изненади со предвремен поклон (автомобил) Не, Рамос не добил скапа машина, туку ”Фичо” кое дури има и налепница со иницијалите С.Р.…

Младиот Емир Саитоски новата фудбалска надеж од Прилепско Лажани

Младиот талентиран 15то годишен фудбалер Емир Сатоски кој игра за Олипија – Словенија За изминатата 2017 има постигнато најмногу погодоци и е прв на листата. Саитоски игра и за македоснката реперезнтациј за У15. Како што дознаваме големи се шансите Саитоски…